loading
Fot. Grzegorz Mehring / Archiwum ECS

O konferencji

VI Konferencja Superwizorów

Szanowne Koleżanki superwizorki i Koledzy superwizorzy.

W imieniu Grupy Roboczej Superwizorów Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego mamy przyjemność zaprosić wszystkich superwizorów oraz superwizorów aplikantów do uczestnictwa w VI Konferencji Superwizorów, która odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2025 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Wiodącym tematem konferencji będzie „Rola superwizora w realizowaniu standardów terapii szkoleniowej”.

Terapia szkoleniowa powinna mieć szczególnie duże znaczenie w kształtowaniu się psychoterapeuty. Osoby zgłaszające się na szkolenia psychoterapeutyczne często mają w swojej historii życia różnego rodzaju trudne doświadczenia i rozmaite traumy. Przepracowanie własnych trudnych tematów wydaje się być jednym z kluczowych aspektów stawania się psychoterapeutą, a następnie wykonywania tego zawodu z korzyścią dla pacjentów (osób korzystających z psychoterapii) i bez szkody dla samego siebie. Rola superwizji w promowaniu właściwych standardów dotyczących terapii własnej, czy tzw. doświadczenia własnego, wydaje się być kluczowa. Nasze spotkanie konferencyjne byłoby doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniami w powyższej kwestii oraz porównania, w jaki sposób zajmujemy się tym tematem w superwizjach w różnych podejściach.

W związku z tym, że będziemy zajmować się tematem przepracowania traum u samych psychoterapeutów zaprosiliśmy jako Gościa honorowego Konferencji Panią Joanne Stubley, kierownika Tavistock Trauma Service w Tavistock Clinic w Londynie i współautorkę oraz redaktorkę książki „Complex Trauma: The Tavistock Model”.

W programie Konferencji będą obecne też inne tematy związane z superwizją. Do programu zostało przyjętych około trzydziestu pięciu czynnych zgłoszeń, w tym kilkanaście wystąpień, kilkanaście warsztatów oraz pięć propozycji poprowadzenia grup superwizyjnych.

Komitet Naukowy:

  • Prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski – Przewodniczący
  • Prof. dr hab. Marta Makara-Studzińska
  • Katarzyna Ćwirko-Kusztan
  • Ireneusz Dziasek
  • Jarosław Gliszczyński

Komitet Organizacyjny:

  • Monika Jaklewicz – Przewodnicząca
  • Prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski
  • Prof. dr hab. Marta Makara-Studzińska
  • Katarzyna Ćwirko-Kusztan
  • Ireneusz Dziasek
  • Jarosław Gliszczyński

Uczestnictwo w konferencji pozwala na zaliczenie 15 godzin szkolenia w superwizji – dotyczy to superwizorów aplikantów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Konferencja będzie okazją do wielu spotkań superwizorów z różnych organizacji i stowarzyszeń. Zapraszamy na nią superwizorów ze stowarzyszeń biorących czynny udział w pracach nad stworzeniem ustawy o zawodzie psychoterapeuty. Będzie więc okazja do integracji w znacząco szerszym niż dotychczas kontekście.

Do zobaczenia w Gdańsku!

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
Monika Jaklewicz

Przewodniczący Komitetu Naukowego
Krzysztof Rutkowski

Przewodniczący Grupy Roboczej Superwizorów SNP PTP
Jarosław Gliszczyński

Zarejestruj się